Reznikow ma być ministrem obrony, Wereszczuk wicepremierem – Arachamia

Reznikow ma być ministrem obrony, Wereszczuk wicepremierem – Arachamia

Ukrinform
Członkowie frakcji Sługa Narodu delegują posłankę Irynę Wereszczuk na stanowisko wicepremiera - ministra ds. reintegracji TOT zamiast Ołeksija Reznikowa, planowanego na stanowisko ministra obrony – powiedział szef parlamentarnej frakcji „Sługa Narodu” Dawyd Arachamia na briefingu po posiedzeniu Rady Pojednawczej, donosi korespondent Ukrinformu.

„Jeśli chodzi o pana Reznikowa , myślę, że wszyscy rozumieją, że w dziedzinie obronności i zaopatrzenia przepisy znacznie się zmieniły, ponieważ przyjęliśmy nową ustawę o zamówieniach obronnych. On zapracował zaledwie kilka miesięcy temu. Teraz Ministerstwo Obrony potrzebuje bardzo szybkich zmian. W rzeczywistości pan Reznikow udowodnił już swój profesjonalizm i dyplomację, ma dobrą opinię wśród partnerów międzynarodowych, dlatego tak zdecydowaliśmy” - powiedział parlamentarzysta.

Arachamia dodał, że „Sługa Narodu” postanowiła wyznaczyć Irynę Wereszczuk na stanowisko zajmowane obecnie przez Reznikowa, ponieważ członkowie frakcji są przekonani, że będzie w stanie „profesjonalnie wykonywać tę pracę”.

Przypomnijmy, wicepremier - minister ds. reintegracji terytoriów czasowo okupowanych Ołeksij Reznikow złożył 1 listopada wniosek o odwołanie z własnej woli.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-