Szwajcaria planuje zgromadzić do 700 uczestników na konferencji odnośnie ukraińskich reform

Szwajcaria planuje zgromadzić do 700 uczestników na konferencji odnośnie ukraińskich reform

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Szwajcaria planuje zgromadzić do 700 uczestników na Piątej Międzynarodowej Konferencji na temat Reform na Ukrainie, którzy będą rozmawiać o konkretnych rzeczach dotyczących reform, dobrobytu i stabilności - powiedział wiceprezydent i szef Federalnego Departamentu Spraw Zagranicznych Konfederacji Szwajcarskiej Ignazio Cassis na wspólnej konferencji prasowej z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kulebą w Kijowie, donosi korespondent Ukrinform.

„Planujemy zgromadzić na tej konferencji od 500 do 700 uczestników i porozmawiać o bardzo konkretnych rzeczach w reformach, które obserwujemy na Ukrainie, które zachodzą bardzo szybko i które w rzeczywistości dotyczą dwóch bardzo ważnych obszarów dla obywateli Ukrainy i także dla obywateli Szwajcarii. To dobrobyt i stabilność” – powiedział Cassis.

Szef szwajcarskiej dyplomacji zaznaczył, że Szwajcaria stara się odgrywać swoją rolę w poszukiwaniu pokoju i stabilności, gdyż jest to jeden z głównych zapisów jej polityki zagranicznej. Dlatego kraj zgodził się być gospodarzem V Konferencji, a także „spojrzeć w przyszłość, szukając pokoju i stabilności”.

Według Dmytro Kuleby, Ukraina i Szwajcaria powołały już zespoły przygotowujące do konferencji na temat reform na Ukrainie.

„W przyszłym roku Lugano będzie gospodarzem piątej Konferencji Reform na Ukrainie. Dziś poświęciliśmy wiele uwagi jej treści i zgodziliśmy się, że chcemy zobaczyć jaśniejsze i bardziej konkretne wyniki tej konferencji. Nasze zespoły już powstały i pracują aby konferencja zakończyła się sukcesem” – powiedział.

Kuleba dodał, że Ukraina dąży również do rozszerzenia współpracy inwestycyjnej ze Szwajcarią, która jest jednym z pięciu największych inwestorów w ukraińskiej gospodarce.

„Ukraina ma wiele atrakcyjnych, wzajemnie korzystnych projektów, do których zapraszamy strategicznych inwestorów szwajcarskich. Konkretne propozycje zostaną omówione wkrótce, ponieważ posiedzenie wspólnego komitetu ukraińsko-szwajcarskiego zaplanowano na 2-3 grudnia w Kijowie… i planujemy zorganizowanie spotkania biznesowego w ramach komisji" - poinformował minister.

Szef szwajcarskiej dyplomacji podkreślił również pozytywne zmiany w gospodarce: „W ubiegłym roku handel między naszymi krajami wzrósł o 13,8%. Jak na razie możemy powiedzieć, że wyniki dla konkretnych działów nie są tak imponujące, ale można je rozwijać ”.

Cassis zwrócił uwagę na inwestycje na Ukrainie, w szczególności na fakt, że Szwajcaria jest jednym z ukraińskich inwestorów. Wysoki rangą urzędnik podkreślił, że szczególnie Szwajcaria jest bardzo aktywna w transporcie kolejowym i ma nadzieję na promowanie tej współpracy.

Powiedział, że budżet współpracy między Szwajcarią a Ukrainą na rzecz pokoju i stabilności wynosi 30 mln franków.

Przypomnijmy, w dniach 27-29 października Ignazio Cassis przebywa z wizytą na Ukrainie w ramach przygotowań do V Międzynarodowej Konferencji Reform na Ukrainie.

W dniach 4-5 lipca 2022 r. w szwajcarskim mieście Lugano odbędzie się V Międzynarodowa Konferencja na temat Reform na Ukrainie z udziałem przedstawicieli władz ukraińskich wszystkich szczebli.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-