Ukraina proponuje zorganizowanie spotkania Trio Stowarzyszonego z UE – Kuleba

Ukraina proponuje zorganizowanie spotkania Trio Stowarzyszonego z UE – Kuleba

Ukrinform
Ministerstwo Spraw Zagranicznych proponuje zorganizowanie w najbliższym czasie spotkania Trio Stowarzyszonego: Ukrainy, Gruzji, Mołdawii z Unią Europejską w celu omówienia dalszej liberalizacji handlu w kontekście Zielonego Kursu i transformacji cyfrowej UE - powiedział podczas briefingu internetowego minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba, donosi korespondent Ukrinform.

„Proponujemy zorganizowanie w najbliższym czasie kolejnego spotkania w formacie Trio Stowarzyszone plus UE w celu omówienia dalszej liberalizacji handlu między Ukrainą, Gruzją, Mołdawią i UE w kontekście Zielonego Kursu i transformacji cyfrowej Unii Europejskiej” - powiedział.

Kuleba podkreślił również, że sojusznicy będą kontynuować praktykę wspólnych wizyt w państwach członkowskich UE na wszystkich szczeblach w celu szczegółowego zapoznania europejskich partnerów z inicjatywą Trio Stowarzyszonego oraz rozwoju nowych obszarów współpracy.

Według niego Ukraina, Gruzja i Mołdawia pracują nad znalezieniem dodatkowych narzędzi do promowania i przyspieszenia integracji Stowarzyszonego Trio z rynkiem wewnętrznym UE.

Szef ukraińskiej dyplomacji zaznaczył, że priorytetowe obszary współpracy Tria Stowarzyszonego z UE to handel, bezpieczeństwo, ochrona zdrowia, poprawa relacji między krajami regionu, cyfryzacja i ochrona środowiska.

Przypomnijmy, 17 maja ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy, Gruzji i Mołdawii podpisali memorandum o utworzeniu „Stowarzyszonego Trio” dla wspólnej udanej integracji europejskiej trzech krajów.

19 lipca przywódcy krajów stowarzyszonych – Ukrainy, Gruzji i Mołdawii – spotkali się w Batumi z udziałem przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela.

W deklaracji po spotkaniu strony zwróciły uwagę, że przystąpienie do Unii Europejskiej jest celem jednoczącym trzy państwa. Integracja europejska nie ma alternatywy dla Stowarzyszonego Trio i nikt nie będzie w stanie wpłynąć na ten wybór.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-