Ukraina i Unia Europejska podpisały umowę o otwartym niebie

Ukraina i Unia Europejska podpisały umowę o otwartym niebie

Ukrinform
Ukraina i Unia Europejska podpisały umowę o wspólnym obszarze lotniczym.

Ceremonia podpisania odbyła się w obecności prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela i przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, donosi korespondent Ukrinform.

Rada UE zgodziła się na podpisanie 28 czerwca umów o wspólnej przestrzeni lotniczej (CAP) z Ukrainą, Armenią, Tunezją i Katarem.

Negocjacje w sprawie CAP z Ukrainą zakończono w 2013 roku, ale podpisanie umowy zostało zablokowane z powodu konfliktu między Wielką Brytanią a Hiszpanią o status lotniska na Gibraltarze.

Przypomnijmy, 12 października odbywa się 23. szczyt Ukraina-Unia Europejska.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-