Dla Rosji konieczne jest ustalenie „czerwonych linii” w kwestii gazu – Stefaniszyna

Dla Rosji konieczne jest ustalenie „czerwonych linii” w kwestii gazu – Stefaniszyna

Ukrinform
Ukraina wraz z Unią Europejską, Niemcami i Stanami Zjednoczonymi muszą określić „czerwone linie”, których Rosja nie może przekraczać, próbując użyć gazu jako broni – powiedziała wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Olha Stefaniszyna w wywiadzie dla „Radio Swoboda”, donosi Ukrinform.

„Dla nas sprawa podpisania umowy między Węgrami a Rosją – to właśnie ta „czerwona linia”, która jest określona np. we wspólnym oświadczeniu Bidena i Merkel, że nie pozwolą na jakiekolwiek nadużycia na rynku w związku z uruchomieniem „Nord Stream-2” - powiedziała Stefaniszyna.

Według niej Ukraina obserwuje, czy to naprawdę „czerwona linia”.

„Jak widzimy, dla partnerów amerykańskich i niemieckich bezpośrednie zagrożenie zerwaniem kontraktów i koniecznością ominięcia Ukrainy, to niewygórowana cena gazu, cena polityczna – to nie jest „czerwona linia”, to nie jest element wojny hybrydowej” – powiedziała wicepremier.

Przypomnijmy, 1 października rosyjski monopolista Gazprom przestał wykorzystywać ukraiński system przesyłu gazu dla dostaw gazu na Węgry.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-