Na czele Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej stanął polski oficer

Na czele Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej stanął polski oficer

zdjęcie
Ukrinform
W Lublinie odbyła się uroczystość przekazania dowództwa Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego - poinformowało Ministerstwo Obrony, donosi Ukrinform.

Od 2018 r. funkcję dowódcy LitPolUkrBrig piastował oficer Oddziałów Szturmowych Sił Zbrojnych Ukrainy płk Dmytro Pułkownik Dmytro Bratishko. Odtąd będzie nim kierował pułkownik Sił Zbrojnych RP płk Jarosław Mokrzycki.

W obecności zagranicznych delegacji i dostojnych gości nowo mianowany dowódca otrzymał flagę bojową brygady.

Ponadto odbyły się uroczystości z okazji 6. rocznicy powstania Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego, którą obchodzono 19 września.

Na głównym placu Lublina grano hymny trzech państw oraz uroczyście wznoszono flagi państwowe Ukrainy, Litwy i Polski.

Szef delegacji ukraińskiej, Dowódca Oddziałów Szturmowych Sił Zbrojnych Ukrainy, generał brygady Maksym Myrhorodski, w imieniu Ministra Obrony i Naczelnego Wodza Sił Zbrojnych Ukrainy wręczył nagrody i cenne prezenty dla wielonarodowej brygady.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-