Okupanci wczoraj na Wschodzie 4 razy złamali zawieszenia broni

Okupanci wczoraj na Wschodzie 4 razy złamali zawieszenia broni

Ukrinform
4 października w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 4 naruszenia zawieszenia broni przez okupantów - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Lebiedinskie – z ręcznych i automatycznych granatników,

2 razy w pobliżu miejscowości Nowotoszkiwskie – z przeciwpancernych granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej.

Ponadto w rejonie obwodu ługańskiego zarejestrowano lot wrogiego drona, prawdopodobnie Orlan-10, z przekroczeniem linii demarkacyjnej.

„Wśród żołnierzy Sił Połączonych nie odnotowano ofiar. Nasi żołnierze prowadzili aktywną obronę i odpowiednio reagowali na działania wroga, nie używając broni zakazanej przez Porozumienia mińskie” – poinformowała służba prasowa Sił Zbrojnych.

Od początku bieżącego dnia, rosyjskie siły okupacyjne nie złamały zawieszenia broni.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-