Członkostwo w UE zakłada przestrzeganie wartości europejskich

Członkostwo w UE zakłada przestrzeganie wartości europejskich

komentarz
Ukrinform
Członkostwo w UE oznacza partnerstwo z obowiązkowym dzieleniem się wartościami europejskimi – powiedział na antenie stacji telewizyjnej „Dom” były ambasador Ukrainy w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie Ołeksandr Lewczenko, donosi Ukrinform.

Zdaniem dyplomaty członkostwo w Unii Europejskiej to nie tylko „członkostwo w elitarnym klubie”.

„Jesteś w grupie krajów nie tylko geograficznie, politycznie, gospodarczo, ale krajów, które podzielają wartości. Unia Europejska jest kwestią wartości. Czy Ukraińcy podzielają te wszystkie wartości z narodami europejskimi? Myślę, że tak” - powiedział Lewczenko.

Jednocześnie, według niego, Ukraina powinna skoncentrować się na przestrzeganiu unijnych standardów.

Ambasador zaznaczył również, że Kijów powinien podtrzymywać realistyczne wyobrażenia o przyszłości Ukrainy w Unii Europejskiej.

„Początkowo był optymizm, gdy do organizacji przyjmowano pierwsze kraje postsocjalistyczne – z otwartymi ramionami, z ogromnymi miliardami inwestycji. Nie ma takich miliardów inwestycji. Trzeba być realistą"- powiedział dyplomata.

Jak informowaliśmy, tegoroczny szczyt Ukraina-UE odbędzie się 12 października w Kijowie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-