Zełenski opowiedział o planie transformacji Ukrainy

Zełenski opowiedział o planie transformacji Ukrainy

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski stwierdził na spotkaniu terenowym frakcji parlamentarnej „Sługa Narodu” w Truskawcu, że Plan Transformacji Ukrainy ma bardzo ambitny cel. Wkrótce odbędzie się prezentacja wydarzeń do dalszych decyzji.

Jak donosi Ukrinform, głowa państwa opowiedziała o tym w komentarzu dla dziennikarzy, co wyemitowała stacja telewizyjna „Dom”.

„Pracujemy nad transformacją naszego państwa. Ten projekt został opracowany. Uważam, że nie jest idealny. I generalnie nie wiem, czy tak złożone projekty są idealne” – powiedział Zełenski.

Według niego niektóre projekty były początkowo opracowywane na podstawie jego programu prezydenckiego i programu partii „Sługa Narodu”. Następnie przekształcono je w pracę tzw. „trojki strategicznej” (składającej się z zastępcy, przedstawiciela Rady Ministrów i Kancelarii Prezydenta).

„To jest w szczególności praca posłów, komisji, gabinetu… To jest praca niektórych organów ścigania… które również niestety nie działają teraz idealnie, a także przedstawiciela Biura Prezydenta. To są te zobowiązania, które podjąłem jako Prezydent, a przedstawiciele partii „Sługa Narodu” – jako posłowie. Jednocześnie zbudowano format przeobrażeń państwa w różnych kierunkach” - powiedział Zełenski.

Obecnie, dodał, format planu opiera się na tych „trójkach”, a ci, którzy są członkami „trójek”, dodają do tego planu swoje propozycje i wizje.

„Potem przeanalizujemy ich pracę i podejmiemy stosowne decyzje” – powiedział Prezydent.

Według niego niektóre obszary Planu Transformacji zostały zaprezentowane kolegom europejskim i amerykańskim. Jednocześnie, zauważył Zełenski, cały plan nie został jeszcze nikomu przedstawiony, ponieważ jest wciąż w fazie rozwoju.

„Pokazaliśmy naszym zachodnim partnerom plan rozwoju bloku obronnego, do którego przyciągamy inwestycje – we flotę ukraińską, obronę przeciwlotniczą (Air Defense – przyp. red.)… a także energetyczny program dla niezależności energetycznej państwa - gdzie mamy bardzo ambitne cele” - powiedział Zełenski.

Przypomnijmy, uczestnicy dwudniowego spotkania terenowego frakcji parlamentarnej „Sługa Narodu” w Truskawcu opracowują środki realizacji Planu Transformacji Ukrainy na lata 2021-2023, przedstawionego przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-