Zełenski nie zdecydował jeszcze, czy będzie kandydował na drugą kadencję

Zełenski nie zdecydował jeszcze, czy będzie kandydował na drugą kadencję

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że jeszcze nie zdecydował, czy będzie kandydował na drugą kadencję prezydencką.

Szef państwa powiedział to na konferencji prasowej w Truskawcu, donosi korespondent Ukrinformu.

„Nie zdecydowałem się na drugą kadencję” – powiedział Zełenski i na spotkaniu z członkami partii Sługa Narodu w sobotę powiedział, że władze wypełniły teraz 30-35% tego, co było napisane w programie. A minęła już połowa jego kadencji prezydenckiej, dlatego trzeba pracować jakościowo.

„Naprawdę chcę zrobić wszystko, co obiecałem. Ale to nie znaczy, że jeśli nie uda mi się tego zrobić w 4,5 roku, to za pół roku ucieknę. Nie, na pewno będę pracował do końca”- powiedział prezydent.

Podkreślił też, że ma teraz dokładnie taką władzę, jaką przekazał mu naród ukraiński.

Przypomnijmy, 30 września przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Dmytro Razumkow oświadczył, że prezydent Wołodymyr Zełenski powinien dotrzymać obietnicy i nie ubiegać się o drugą kadencję. Przypomniał, że takie stanowisko (że Zełenski nie będzie kandydował na drugą kadencję) jest wyraźnie zapisane w programie, z którym partia „Sługa Narodu” poszła do urn w 2019 roku.

Wcześniej Razumkow otrzymał pismo z propozycją szefa frakcji „Sługa Narodu” Dawida Arachamii o wydanie arkuszy podpisów do zbierania podpisów deputowanych z propozycją odwołania Przewodniczącego Rady Najwyższej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-