Ukraina w OBWE - rosyjskie paszporty w ORDLO mają jeden cel – przygotować grunt pod agresję

Ukraina w OBWE - rosyjskie paszporty w ORDLO mają jeden cel – przygotować grunt pod agresję

Ukrinform
Masowe wydawanie przez Rosję paszportów mieszkańcom niektórych obwodów donieckiego i ługańskiego (ORDLO) ma jeden cel, jakim jest przygotowanie gruntu pod dalsze agresywne działania przeciwko Ukrainie.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, poinformował o tym Stały Przedstawiciel Ukrainy przy organizacjach międzynarodowych w Wiedniu Jewhen Cymbaliuk podczas czwartkowego posiedzenia Stałej Rady OBWE w Wiedniu.

„Pomimo retoryki humanitarnej Rosji, wydawanie paszportów ma jeden cel – przygotować grunt pod agresywne działania przeciwko Ukrainie. To wyraźnie pokazuje brak woli politycznej w Moskwie do rozwiązania konfliktu” – powiedział Cymbaliuk.

Przedstawiciel Ukrainy zauważył, że głosowanie mieszkańców ORDLO w wyborach do rosyjskiej Dumy Państwowej „nie tylko naruszało zobowiązania Rosji wynikające z Porozumień mińskich i celowo podważało proces pokojowy, ale towarzyszyło mu także masowe fałszerstwo i przymus”. Wskazał, że zadaniem rosyjskich władz okupacyjnych w ORDLO było zapewnienie wysokiej frekwencji poparcia dla rządzącej na Kremlu partii Jedna Rosja. Niestety autobusy z „wyborcami” pojechały do Rosji, by głosować na wpół puste. Większość fałszerstw odbywała się za pośrednictwem elektronicznego systemu głosowania – dane osobowe mieszkańców ORDLO weszły do systemu bez ich udziału.

Przypomnijmy, Ukraina potępiła przymusowy udział obywateli Ukrainy w wyborach do Dumy Państwowej Federacji Rosyjskiej, którym nielegalnie wydawano rosyjskie paszporty na tymczasowo okupowanych terytoriach obwodów donieckiego i ługańskiego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-