Rosja w Trójstronnej Grupie Kontaktowej proponowała rzeczy, które naruszają zasady podejmowania decyzji w OBWE

Rosja w Trójstronnej Grupie Kontaktowej proponowała rzeczy, które naruszają zasady podejmowania decyzji w OBWE

Ukrinform
Na posiedzeniu Trójstronnej Grupy Kontaktowej 29 września delegacja rosyjska zaproponowała nowe zasady podejmowania decyzji, które nie były dobrze przyjęte ani przez delegację ukraińską, ani przez przedstawicieli OBWE– napisano na Facebooku ukraińskiej delegacji w TGK po kolejnym spotkaniu w reżimie wideokonferencji 29 września, donosi Ukrinform.

Według Ołeksija Reznikowa, wicepremiera i ministra ds. reintegracji ziem okupowanych, pierwszego zastępcy szefa ukraińskiej delegacji przy TCG , „tym razem rosyjska delegacja zachowywała się nieco dziwnie. Rosyjscy przedstawiciele wystąpili z propozycjami „ogólnego głosowania” nad odrębnymi inicjatywami własnymi i „głosowania zaocznego”. Podobne rzeczy są sprzeczne z praktyką negocjacyjną i naruszają zasady podejmowania decyzji w OBWE, które przewidują, że wszystkie decyzje podejmuje się w drodze konsensusu.

Jednak, jak podkreślił Reznikow, „te próby narzucenia swoich propozycji nie były dobrze przyjęte ani przez delegację ukraińską, ani przez przedstawicieli OBWE.”

Według Reznikowa, na wczorajszym regularnym spotkaniu TGK podczas wideokonferencji „humanitarna część z zadowoleniem przyjęła odblokowanie podgrupy humanitarnej, w której strona ukraińska uzyskała gwarancje bezpieczeństwa w celu odblokowania pracy po stronie rosyjskiej punktów kontrolnych. Nasza delegacja ponownie wezwała do kolejnego etapu równoczesnego wzajemnego uwalniania osób zatrzymanych w związku z konfliktem”.

Reznikow powtórzył, że odblokowanie pracy punktów kontrolnych na czasowo okupowanych terytoriach ostatecznie rozwiąże kwestię wsparcia społeczno-ekonomicznego dla obywateli ukraińskich mieszkających na czasowo okupowanych terytoriach, a w sprawach bezpieczeństwa delegacja ukraińska po raz kolejny „wezwała do ścisłego przestrzegania zawieszenia broni i natychmiastowego zawieszenia broni”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-