Niemcy pozostaną wiarygodnym partnerem Ukrainy - Kuleba rozmawiał z Maasem

Niemcy pozostaną wiarygodnym partnerem Ukrainy - Kuleba rozmawiał z Maasem

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba przeprowadził rozmowę telefoniczną z federalnym ministrem spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maasem – napisało w komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, donosi Ukrinform.

Szefowie dyplomacji ukraińskiej i niemieckiej omówili dalszy rozwój stosunków dwustronnych między Ukrainą a Niemcami.

Kuleba wyraził przekonanie, że Niemcy pozostaną wiarygodnym partnerem Ukrainy w sprawach integracji europejskiej i euroatlantyckiej naszego kraju, rozwoju współpracy gospodarczej.

Minister podziękował Maasowi za jego starania w zorganizowaniu spotkania ministerialnego w ramach formatu normandzkiego oraz za wypowiedź w 80. rocznicę wybuchu masowych strzelanin w Babim Jarze i wezwanie do zachowania pamięci o tej straszliwej nazistowskiej zbrodni.

Kuleba pogratulował także Heiko Maasowi pomyślnego wyniku wyborów parlamentarnych w Niemczech.

Jak informowaliśmy, Socjaldemokratyczna Partia Niemiec wygrała wybory do Bundestagu, które odbyły się 26 września.

W wyborach nie startowała urzędująca kanclerz Angela Merkel. Ustąpi po utworzeniu koalicji i powołaniu nowego kanclerza.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-