W Babim Jarze odbyło się międzywyznaniowe nabożeństwo modlitewne

W Babim Jarze odbyło się międzywyznaniowe nabożeństwo modlitewne

zdjęcie
Ukrinform
W pobliżu pomnika jeńców wojennych rozstrzelanych w Babim Jarze odbyło się międzywyznaniowe nabożeństwo modlitewne ku czci ofiar tragedii, donosi korespondent Ukrinform.

„Bardzo ważne jest, że przedstawiciele różnych wyznań zebrali się tutaj dzisiaj, aby wspomnieć, uczcić i przywrócić to uczucie w naszych sercach. Jesteśmy razem w tej przestrzeni, jesteśmy trochę bliżej tych ludzi, których godność i których prawa zostały naruszone"- powiedział przed modlitwą szef Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Anton Drobowycz.

Modlitwę prowadził metropolita kijowski i całej Ukrainy Epifaniusz, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego Światosław oraz naczelny rabin Ukrainy i Kijowa Moshe Reuven Asman.

Przypomnijmy, w Babim Jarze w Kijowie w dniach 29-30 września odbywają się uroczystości upamiętniające z udziałem przywódców państwowych i hierarchów kościelnych. Uroczystości są organizowane przez Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej, Narodowy Rezerwat Historyczny i Pamięci Babi Jar oraz Instytut Historii Ukrainy Narodowej Akademii Nauk Ukrainy przy wsparciu Światowego Kongresu Ukraińców.

W czasie II wojny światowej hitlerowcy wykorzystywali trakt Babi Jar jako miejsce masowych egzekucji ludności cywilnej, głównie Żydów. 29 i 30 września 1941 r. ofiarami masakry padło 33 771 osób.

W sumie, według oficjalnych danych, w Babim Jarze rozstrzelano około 100 000 osób.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-