W Babim Jarze odbyło się międzywyznaniowe nabożeństwo modlitewne

W Babim Jarze odbyło się międzywyznaniowe nabożeństwo modlitewne

zdjęcie
Ukrinform
W pobliżu pomnika jeńców wojennych rozstrzelanych w Babim Jarze odbyło się międzywyznaniowe nabożeństwo modlitewne ku czci ofiar tragedii, donosi korespondent Ukrinform.

„Bardzo ważne jest, że przedstawiciele różnych wyznań zebrali się tutaj dzisiaj, aby wspomnieć, uczcić i przywrócić to uczucie w naszych sercach. Jesteśmy razem w tej przestrzeni, jesteśmy trochę bliżej tych ludzi, których godność i których prawa zostały naruszone"- powiedział przed modlitwą szef Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Anton Drobowycz.

Modlitwę prowadził metropolita kijowski i całej Ukrainy Epifaniusz, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego Światosław oraz naczelny rabin Ukrainy i Kijowa Moshe Reuven Asman.

Przypomnijmy, w Babim Jarze w Kijowie w dniach 29-30 września odbywają się uroczystości upamiętniające z udziałem przywódców państwowych i hierarchów kościelnych. Uroczystości są organizowane przez Ukraiński Instytut Pamięci Narodowej, Narodowy Rezerwat Historyczny i Pamięci Babi Jar oraz Instytut Historii Ukrainy Narodowej Akademii Nauk Ukrainy przy wsparciu Światowego Kongresu Ukraińców.

W czasie II wojny światowej hitlerowcy wykorzystywali trakt Babi Jar jako miejsce masowych egzekucji ludności cywilnej, głównie Żydów. 29 i 30 września 1941 r. ofiarami masakry padło 33 771 osób.

W sumie, według oficjalnych danych, w Babim Jarze rozstrzelano około 100 000 osób.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-