W ramach formatu normandzkiego omawiano udział w szczycie nowego kanclerza Niemiec – Reznikow

W ramach formatu normandzkiego omawiano udział w szczycie nowego kanclerza Niemiec – Reznikow

Ukrinform
Strony formatu normandzkiego dyskutowały o organizacji szczytu z udziałem nowego kanclerza Niemiec - powiedział wicepremier - minister ds. reintegracji terytoriów czasowo okupowanych Ołeksij Reznikow w programie "Wolność słowa" na antenie stacji telewizyjnej ICTV, relacjonuje korespondent Ukrinform.

„Rozumiemy, że partnerzy są gotowi, co potwierdzili – strona niemiecka i francuska – że ich przywódcy są gotowi na to spotkanie. I są gotowi zrobić wszystko poprzez bezpośrednie rozmowy dwustronne z przywódcą Kremla, aby zaprosić go na ten szczyt w Berlinie. Mało tego, rozmawialiśmy nie tylko o szczycie w Berlinie z udziałem kanclerz federalnej pani Merkel, ale być może o kolejnym szczycie w Paryżu, z udziałem kolejnego kanclerza Niemiec.. Po tym jak pani Merkel przekaże „pałeczkę” nowemu kanclerzowi, będzie tylko jeden przywódca formatu normandzkiego, który pamięta, co wydarzyło się w 2015 roku” – powiedział Reznikow.

Dodał, że dyskutowano także o porządku dziennym szczytu przywódców „Czwórki Normandzkiej”.

Przypomnijmy, poprzedni szczyt w formacie normandzkim odbył się 9 grudnia 2019 r. w Paryżu.

Od tego czasu odbywały się jedynie spotkania doradców politycznych przywódców „Czwórki Normandzkiej”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-