Teraz nie czas na rozmowy o siłach pokojowych ONZ we wschodniej Ukrainie – Jermak

Teraz nie czas na rozmowy o siłach pokojowych ONZ we wschodniej Ukrainie – Jermak

Ukrinform
Podczas wizyty w Nowym Jorku prezydent Zełenski nie poruszył kwestii zaangażowania sił pokojowych z mandatu ONZ w rozwiązanie sytuacji na wschodzie Ukrainy – powiedział szef Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak w programie „Wolność słowa" na antenie stacji telewizyjnej ICTV, relacjonuje korespondent Ukrinform.

„Strona ukraińska kategorycznie sprzeciwia się zamrożonemu konfliktowi, dlatego kwestia „niebieskich hełmów”, które mogłyby się pojawić, nie była poruszana (Zełenski w ONZ – red.). W tej chwili myślę - nie jesteśmy na etapie omawiania tej kwestii” – powiedział Jermak.

Dodał, że rzeczywiście istnieją siły pod auspicjami ONZ do utrzymania pokoju, ale podkreślił, że „aby go utrzymać, trzeba to osiągnąć”.na

„A żeby to osiągnąć, musimy w końcu zasiąść do stołu negocjacyjnego bezpośrednio ze stroną konfliktu, która nie uznaje się za stronę konfliktu i zgodzić się na zakończenie wojny, na początek powrotu naszych okupowanych terytoriów” – powiedział.

Jak informowaliśmy, we wrześniu 2019 r. prezydent Zełenski oświadczył, że poprze obecności sił pokojowych ONZ na granicy z Rosją, ale nie na terytorium Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-