W Polsce uczczono pamięć Mychajła Hruszewskiego

W Polsce uczczono pamięć Mychajła Hruszewskiego

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Polskie miasto Chełm obchodziło 155. rocznicę urodzin jednej z najsłynniejszych postaci ukraińskiej państwowości Mychajła Hruszewskiego – napisała Ambasada Ukrainy w Polsce, donosi Ukrinformu.

„W Chełmie urodził się wybitny ukraiński historyk, publicysta, organizator nauki ukraińskiej, a przede wszystkim wybitny mąż stanu i polityk.

Pod jego kierownictwem Ukraińska Rada Centralna ewoluowała od postulatów autonomii narodowej i kulturowej do proklamowania niepodległej Ukraińskiej Republiki Ludowej”.

Uroczyste wydarzenia odbyły się pod honorowym patronatem Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Ukrainy w RP Andrija Deszczycy.

Przypomnijmy, że w Warszawie ukraińscy i polscy historycy, eksperci i dyplomaci obchodzili 25-lecie wspólnej współpracy archiwalno-historycznej Instytutu Pamięci Narodowej z archiwami SBU.

Zdjęcia: Ambasada Ukrainy w Polsce

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-