W Polsce uczczono pamięć Mychajła Hruszewskiego

W Polsce uczczono pamięć Mychajła Hruszewskiego

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Polskie miasto Chełm obchodziło 155. rocznicę urodzin jednej z najsłynniejszych postaci ukraińskiej państwowości Mychajła Hruszewskiego – napisała Ambasada Ukrainy w Polsce, donosi Ukrinformu.

„W Chełmie urodził się wybitny ukraiński historyk, publicysta, organizator nauki ukraińskiej, a przede wszystkim wybitny mąż stanu i polityk.

Pod jego kierownictwem Ukraińska Rada Centralna ewoluowała od postulatów autonomii narodowej i kulturowej do proklamowania niepodległej Ukraińskiej Republiki Ludowej”.

Uroczyste wydarzenia odbyły się pod honorowym patronatem Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Ukrainy w RP Andrija Deszczycy.

Przypomnijmy, że w Warszawie ukraińscy i polscy historycy, eksperci i dyplomaci obchodzili 25-lecie wspólnej współpracy archiwalno-historycznej Instytutu Pamięci Narodowej z archiwami SBU.

Zdjęcia: Ambasada Ukrainy w Polsce

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-