Dalsza agresja Rosji będzie miała dla niej konsekwencje – Kvien

Dalsza agresja Rosji będzie miała dla niej konsekwencje – Kvien

zdjęcie
Ukrinform
Stany Zjednoczone będą nadal pracować nad pociągnięciem Rosji do odpowiedzialności za agresję na Ukrainę – powiedziała charge d'Affaires Stanów Zjednoczonych na Ukrainie Kristina Kvien w przemówieniu do uczestników pierwszego spotkania młodzieży Kijowskiego Forum Bezpieczeństwa „Wschód-Wschód, Północ-Południe”, założonego przez Fundację Otwarta Ukraina Arsenija Jaceniuka, poinformował Ukrinform serwis prasowy funduszu.

„W czasie, gdy Ukraina stara się osiągnąć integrację euroatlantycką, musimy trzeźwo ocenić wyzwania stojące przed Ukrainą zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Rosja stara się zdestabilizować Ukrainę i zablokować jej drogę do większej integracji euroatlantyckiej” - powiedziała.

„Daliśmy jasno do zrozumienia, że dalsza agresja Rosji będzie miała dla niej konsekwencje i za to zapłaci” – dodała amerykański chargé d'affaires na Ukrainie.

Kvien zauważyła, że jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony Ukrainy przed rosyjską agresją jest postęp we wdrażaniu kluczowych reform i zwalczanie korupcji.

„Ukraina poczyniła postępy w budowaniu instytucji w oparciu o uczciwość, której nie można przeoczyć. Kraj stworzył mechanizmy zwiększające odpowiedzialność urzędników poprzez system deklaracji majątkowych, stworzył przejrzysty proces zamówień publicznych oraz stworzył niezależne instytucje antykorupcyjne” – powiedziała.

Kvien zauważyła jednak, że niektóre reformy na Ukrainie są zagrożone i Ukraińcy powinni nalegać na postęp w tych kwestiach.

„Tego lata na przykład uchwaliła Rada Najwyższa, a prezydent Zełenski podpisał ustawę o reformie Najwyższej Rady Sprawiedliwości, co jest wielkim osiągnięciem. Jednak w tym tygodniu widzieliśmy próby utrudnienia realizacji tej reformy” - powiedziała.

„Wiem, że ukraiński rząd, społeczeństwo obywatelskie i międzynarodowi partnerzy Ukrainy zdecydowanie popierają postęp w tym kluczowym kierunku reformy ukraińskiego sądownictwa” – powiedziała Kvien.

Przypomnijmy, Stany Zjednoczone wezwały Rosję do zaprzestania utrudniania pracy Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE na Ukrainie i jej wysiłków na rzecz udokumentowania obecności wojskowej Rosji na wybranych obszarach obwodów donieckiego i ługańskiego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-