Przemówienie Ławrowa na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ było pełne bluźnierstwa i cynizmu – Kyslyca

Przemówienie Ławrowa na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ było pełne bluźnierstwa i cynizmu – Kyslyca

Ukrinform
Stały przedstawiciel Ukrainy przy ONZ Serhij Kyslyca uważa, że przemówienie ministra spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Sergieja Ławrowa na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ było pełne bluźnierstwa i cynizmu.

Jak donosi Ukrinform, Kyslyca napisał o tym na swojej stronie na Facebooku.

„Gdyby nie eskalacja cynizmu i bluźnierstwa, warto by było studiować, demontować cały ten stos opinii rzecznika Putina w ONZ, ale to naprawdę wszystko „plastikowe”, jeśli spojrzeć na to przemówienie przez pryzmat prawa międzynarodowego” – powiedziała Kyslyca.

Przemawiając na 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ sobotę , Ławrow w sposób demagogiczny skrytykował kraje zachodnie za rzekome zasady w stosunkach międzynarodowych i niezgodność z prawem międzynarodowym. Wspomniał o okupacji Krymu, którą nazwał „zjednoczeniem” z Rosją.

„Co mówić o prawie międzynarodowym, kiedy Moskwa próbowała bezprawnie zaanektować Krym, zajęła go, a teraz kontynuuje agresję zbrojną na wschodzie Ukrainy… Przepisy to nic, prawo międzynarodowe to wszystko” – ironicznie powiedział Kyslyca.

Dodał, że warto wysłuchać przemówienia Ławrowa, które zawiera "listę stref (Rosji) walczących z Zachodem, Stanami Zjednoczonymi, UE, demokracją i wolnością".

„Tylko nie zapominajcie o higienie psychicznej w trakcie i po zapoznaniu się z tym narkotykiem” – dodał.

Przypomnijmy, w ramach 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku od 21 do 27 września odbywał się tydzień wysokiego szczebla z udziałem ponad stu przywódców państwowych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-