Szczerość i pasja - zachodni dyplomaci pochwalili przemówienie Zełenskiego w ONZ

Szczerość i pasja - zachodni dyplomaci pochwalili przemówienie Zełenskiego w ONZ

zdjęcie
Ukrinform
Stały przedstawiciel Kanady przy ONZ Bob Rae nazwał przemówienie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego na 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ szczerym i uczciwym, donosi Ukrinform.

„To przemówienie wyróżnia przepływ słów, które słyszano na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ” – napisał Rae na Twitterze . „Gratuluję prezydentowi Zełenskiemu jego otwartości, szczerości i uczciwości”.

Z kolei Departament Stanu USA odnotował pasję prezydenta Ukrainy.

„Zełenski wygłosił pełne pasji przemówienie do Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Zgadzamy się, że prawdziwe przestrzeganie zasad ONZ oznacza reagowanie na rosyjską okupację Krymu i zmuszanie obywateli Ukrainy do głosowania w wyborach do rosyjskiej do Dumy Państwowej”.

Przypomnijmy, 22 września Wołodymyr Zełenski wystąpił w debacie generalnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.

W szczególności prezydent wezwał do „ożywienia” ONZ i jej statutu, zauważając, że Organizacja wykazała słabość w walce z pandemią koronawirusa, zignorowała udział w Platformie krymskiej i nie zareagowała na wydawanie paszportów przez Rosję mieszkańcom terytorium okupowanego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-