Ewakuacja z Afganistanu pokazała przywiązanie Ukrainy do zasad ONZ – Prezydent

Ewakuacja z Afganistanu pokazała przywiązanie Ukrainy do zasad ONZ – Prezydent

Ukrinform
Ewakuując prawie 700 osób z Afganistanu, Ukraina zademonstrowała swoje przywiązanie do podstawowych zasad Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Według korespondenta Ukrinformu w Nowym Jorku powiedział o tym prezydent Zełenski przemawiając na 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

„Ukraińskie wojsko ewakuowało prawie 700 osób. Wśród nich są nie tylko Ukraińcy, ale także obywatele innych krajów, różnych narodowości i wyznań” - powiedział prezydent.

Zełenski wyjaśnił, że wśród ewakuowanych byli członkowie organizacji praw człowieka, a także dziennikarze Global Mail, Wall Street Journal, USA today, Stars and Stipes.

„Jest to zobowiązanie do przestrzegania podstawowych zasad Organizacji Narodów Zjednoczonych” – powiedział.

Przypomnijmy, robocza wizyta Zełenskiego w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła się 20 września . Prezydent przybył do Nowego Jorku na 76. sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-