Prezydent Estonii - Ukraina może liczyć na nasze zdecydowane wsparcie

Prezydent Estonii - Ukraina może liczyć na nasze zdecydowane wsparcie

Ukrinform
Estonia wzywa społeczność światową, aby nie zapominała o rosyjskiej okupacji Krymu i agresji na wschodnią Ukrainę.

Prezydent Estonii Kersti Kaljulaid wyraziła swoje poparcie dla Ukrainy w swoim przemówieniu na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, donosi korespondent Ukrinform.

„Nie wolno nam zapominać o okupowanym Półwyspie Krymskim i sytuacji na wschodniej Ukrainie. Ukraina może liczyć na nasze stanowcze i niezachwiane poparcie dla swojej suwerenności i integralności terytorialnej, a także na politykę nieuznawania nielegalnej aneksji Krymu przez Rosję” – powiedziała Kaljulaid.

Według niej „bezpieczeństwo jest niepodzielne, więc bezpieczeństwo Ukrainy jest także naszym bezpieczeństwem”. „Jako wybrany członek Rady Bezpieczeństwa ONZ nadal popieramy kwestię rosyjskiej agresji w Donbasie i nielegalnej aneksji Krymu” – powiedziała estoński prezydent .

Przypomnijmy, pod koniec sierpnia Kaljulaid powiedziała, że Unia Europejska powinna odważniej działać w sprawie rozszerzenia uczestnictwa swoich wschodnich partnerów. Jednocześnie powiedziała, że Ukraina, Mołdawia i Gruzja potrzebują „kolejnych 20 lat pracy”, aby przygotować się do członkostwa w UE.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-