Zełenski spotkał się z Erdoganem - rozmawiali o krymskich więźniach politycznych i Strefie Wolnego Handlu

Zełenski spotkał się z Erdoganem - rozmawiali o krymskich więźniach politycznych i Strefie Wolnego Handlu

Ukrinform
Podczas spotkania z Recepem Tayyipem Erdoganem Wołodymyr Zełenski omówił pomoc, jaką Turcja może udzielić w uwolnieniu zatrzymanych przez okupantów aktywistów krymskich, w tym Narimana Dżelałowa.

Jak donosi korespondent Ukrinformu w Nowym Jorku, rozmowy prezydentów odbyły się w Stałym Przedstawicielstwie Republiki Turcji przy ONZ.

Według sekretarza prasowego głowy państwa Serhija Nykyrofa, strony dyskutowały o sytuacji humanitarnej na okupowanym Krymie i „jak Turcja może ułatwić uwolnienie zatrzymanych, w tym Tatarów Krymskich”.

Prezydenci poruszyli także szereg kwestii gospodarczych, podkreślili konieczność zakończenia przygotowań i podpisania umowy o wolnym handlu między obydwoma krajami. W tym kontekście aktualna dla Ukrainy pozostaje kwestia dostaw gazu skroplonego z Bliskiego Wschodu z pomocą Turcji.

Ponadto rozmowy Zełenskiego z Erdoganem poruszyły kwestie współpracy wojskowej, w szczególności w sferze morskiej.

Przypomnijmy, 20 września prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył roboczą wizytę w Stanach Zjednoczonych, aby wziąć udział w 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

21 września wziął udział w otwarciu 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ . Zełenski ma przemawiać w debacie generalnej 22 września.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-