Zełenski spotkał się z Erdoganem - rozmawiali o krymskich więźniach politycznych i Strefie Wolnego Handlu

Zełenski spotkał się z Erdoganem - rozmawiali o krymskich więźniach politycznych i Strefie Wolnego Handlu

Ukrinform
Podczas spotkania z Recepem Tayyipem Erdoganem Wołodymyr Zełenski omówił pomoc, jaką Turcja może udzielić w uwolnieniu zatrzymanych przez okupantów aktywistów krymskich, w tym Narimana Dżelałowa.

Jak donosi korespondent Ukrinformu w Nowym Jorku, rozmowy prezydentów odbyły się w Stałym Przedstawicielstwie Republiki Turcji przy ONZ.

Według sekretarza prasowego głowy państwa Serhija Nykyrofa, strony dyskutowały o sytuacji humanitarnej na okupowanym Krymie i „jak Turcja może ułatwić uwolnienie zatrzymanych, w tym Tatarów Krymskich”.

Prezydenci poruszyli także szereg kwestii gospodarczych, podkreślili konieczność zakończenia przygotowań i podpisania umowy o wolnym handlu między obydwoma krajami. W tym kontekście aktualna dla Ukrainy pozostaje kwestia dostaw gazu skroplonego z Bliskiego Wschodu z pomocą Turcji.

Ponadto rozmowy Zełenskiego z Erdoganem poruszyły kwestie współpracy wojskowej, w szczególności w sferze morskiej.

Przypomnijmy, 20 września prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył roboczą wizytę w Stanach Zjednoczonych, aby wziąć udział w 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

21 września wziął udział w otwarciu 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ . Zełenski ma przemawiać w debacie generalnej 22 września.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-