Uruchomienie Nord Stream 2 pokazuje obojętność Europy na bezpieczeństwo Ukrainy – Duda

Uruchomienie Nord Stream 2 pokazuje obojętność Europy na bezpieczeństwo Ukrainy – Duda

Ukrinform
Zakończenie budowy rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2 świadczy o obojętności Europy wobec walki Ukrainy o zachowanie niepodległości - powiedział prezydent RP Andrzej Duda podczas przemówienia na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku, donosi korespondent Ukrinform.

„Jaka była reakcja bogatej Północy na ten dramat walczącego o niepodległość, o samostanowienie narodu Ukrainy? Była nią budowa wielkiego gazociągu Nord Stream 2, którym rosyjski gaz popłynie do Europy Zachodniej przynosząc kolejne miliardy agresorowi i kompletna bezradność, a wręcz obojętność wobec faktu, że Ukraina od tego momentu jest w jeszcze większym niebezpieczeństwie” – powiedział polski Prezydent.

Duda przypomniał też, że żaden z tych, którzy budowali i zatwierdzali projekt tego gazociągu, nie brał udziału w niedawnym szczycie Platformy krymskiej.

Przypomnijmy, 10 września rosyjski monopolista Gazprom ogłosił zakończenie budowy gazociągu Nord Stream 2. Ułożono go z Rosji do Niemiec na dnie Bałtyku, omijając Ukrainę. Jedynym udziałowcem projektu jest Gazprom.

16 września Wołodymyr Zełenski powołał grupę roboczą do opracowania propozycji minimalizacji zagrożeń związanych z budową gazociągów omijających Ukrainę.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-