Zełenski wziął udział w otwarciu 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Zełenski wziął udział w otwarciu 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ

zdjęcie
Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wziął udział w otwarciu 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku - informuje służba prasowa Biuro Prezydenta, donosi Ukrinform.

Na otwarciu sesji przemawiali: Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, przewodniczący 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ Abdullah Shahid, prezydent Brazylii Jair Bolsonaro i prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden.

Przemówienie Prezydenta Ukrainy podczas debaty ogólnej Zgromadzenia Ogólnego ONZ odbędzie się 22 września.

76. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ poświęcona jest zwalczaniu pandemii koronawirusa, a także ochronie środowiska – równolegle odbędzie się kilka ważnych międzynarodowych forów poświęconych zmianom klimatu i ochronie środowiska.

Doroczna debata generalna rozpoczyna się 21 września i potrwa do 27 września. Drugiego dnia ogólnej dyskusji politycznej, 22 września, równolegle odbędzie się spotkanie wysokiego szczebla poświęcone 20. rocznicy Deklaracji Durbanu i Programu Działania. Na 28 września zaplanowano spotkanie na wysokim szczeblu z okazji Międzynarodowego Dnia Całkowitej Eliminacji Broni Jądrowej.

Zgromadzenie Ogólne jest głównym organem doradczym Organizacji Narodów Zjednoczonych. W jej skład wchodzą przedstawiciele wszystkich państw członkowskich Organizacji, z których każdy ma jeden głos. Decyzje w ważnych sprawach, takich jak pokój i bezpieczeństwo czy przyjęcie nowych członków, wymagają większości dwóch trzecich głosów. W 1946 r. Zgromadzenie Ogólne składało się z 51 państw, obecnie - 193.

Przypomnijmy, 20 września prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył roboczą wizytę w Stanach Zjednoczonych, aby wziąć udział w 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-