Ukraina będzie nadal „przyjacielsko cisnąć” na partnerów w sprawie Nord Stream 2 – MSZ

Ukraina będzie nadal „przyjacielsko cisnąć” na partnerów w sprawie Nord Stream 2 – MSZ

Ukrinform
Ukraina będzie nadal „wywierać przyjacielską presję” na swoich partnerów w sprawie gazociągu Nord Stream-2 - powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba podczas briefingu internetowego, donosi korespondent Ukrinformu.

„Widzimy, że partnerzy słyszą to, co im mówimy i jakie przedstawiamy propozycje, ale decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Będziemy kontynuować negocjacje, kontynuować taką przyjacielską, wyłącznie przyjacielską presję na partnerów” – powiedział.

Kuleba zauważył, że Ukraina wymaga od swoich partnerów przejścia „od słów do konkretnych działań, od zapewnień do konkretnych gwarancji”.

„Zwłaszcza, że widzimy, że Federacja Rosyjska podjęła konkretne działania na europejskim rynku gazu, podnosząc cenę gazu, tworząc efekt nieprzewidywalności rynku i podekscytowania z powodu niedoborów, więc teraz muszą działać Niemcy, Stany Zjednoczone. Ukraina jest gotowa działać razem z nimi” – podkreślił minister.

Przypomnijmy, rosyjski monopolista gazowy Gazprom ogłosił 10 września zakończenie budowy gazociągu Nord Stream-2 .

Nord Stream-2 to rosyjski gazociąg zbudowany w obchód Ukrainy -na dnie Morza Bałtyckiego od Rosji do Niemiec. Jedynym udziałowcem projektu jest Gazprom.

W lipcu Niemcy i Stany Zjednoczone osiągnęły porozumienie, na mocy którego Ameryka nie będzie utrudniać ukończenia gazociągu, a Niemcy zobowiązały się do zastosowania sankcji w przypadku agresji Rosji na Ukrainę, a także udzielenia pomocy Ukrainie w transformacji energetycznej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-