Ukraińska operacja wywiadowcza w Afganistanie zasługuje na pochwałę – Volker

Ukraińska operacja wywiadowcza w Afganistanie zasługuje na pochwałę – Volker

Ukrinform
Operacja wywiadu wojskowego Ukrainy mająca na celu ewakuację ludzi z Afganistanu jest godna pochwały - powiedział były przedstawiciel Departamentu Stanu USA ds. Ukrainy (2017-2019) Kurt Volker podczas webinarium zorganizowanego przez Kyiv Post na temat stosunków Ukrainy z NATO – donosi korespondent Ukrinformu.

„Chciałbym pogratulować Siłom Zbrojnym Ukrainy, a w szczególności Siłom Specjalnym, za ich niesamowitą rolę w deportowaniu ludzi z Afganistanu. Myślę, że jest to tragedia, której można było uniknąć, a Stany Zjednoczone mogły zrobić to znacznie lepiej. Ale Ukraina dołączyła i pomogła wielu ludziom wylecieć. I myślę, że należy to docenić" - powiedział Volker.

Według niego, po rozpoczęciu rosyjskiej agresji, Ukrainie udało się odbudować Siły Zbrojne, które są obecnie jednymi z najzdolniejszych w Europie.

Jak powiedział Volker, ukraińskie wojsko również pokazało, że „może przyczynić się do operacji NATO, tak jak miało to miejsce w Afganistanie ”.

Przypomnijmy, funkcjonariusze Głównego Zarządu Wywiadu MOU przeprowadzili w Kabulu akcję ratunkową, w ramach której ewakuowano obywateli Ukrainy i innych krajów, w tym przedstawicieli ONZ, organizacji praw człowieka, dziennikarzy i osoby współpracujące z kontyngentem koalicji.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-