USA powinny wzmocnić swoją obecność na Ukrainie – Zełenski

USA powinny wzmocnić swoją obecność na Ukrainie – Zełenski

Ukrinform
Ukraina jest obecnie krajem priorytetowym dla Stanów Zjednoczonych, więc Waszyngton nigdy nie powinien jej opuszczać - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas wywiadu z dla CNN - informuje Ukrinform.

Podczas spotkania ze swoim amerykańskim odpowiednikiem Joe Bidenem omówił w szczególności obecność USA na Ukrainie.

Zełenski powiedział prezydentowi Bidenowi: co to znaczy opuścić Ukrainę?

Uważa, że powinno stać się odwrotnie – Stany Zjednoczone powinny wzmocnić swoją obecność na Ukrainie.

Dodał, że mieli bardzo duże spotkanie. Kijów z niecierpliwością czekał na nie, a faktycznie Ukraina znalazła się na szczycie listy krajów, z którymi miał się spotkać prezydent Biden.

„Oznacza to, że Ukraina jest priorytetem dla Stanów Zjednoczonych i dziękujemy za to. To świetny sygnał. Ale czekamy na działanie” – podkreślił Zełenski.

We wspólnym oświadczeniu po spotkaniu prezydentów Ukrainy i USA Wołodymyra Zełenskiego i Joe Bidena stwierdzono, że Stany Zjednoczone popierają prawo Ukrainy do wyboru własnego kursu polityki zagranicznej, wolnego od ingerencji z zewnątrz, w tym aspiracji Ukrainy do przystąpienia do NATO.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-