Herbst nazwał wspólne oświadczenie prezydentów Stanów Zjednoczonych i Ukrainy wielkim pozytywem

Herbst nazwał wspólne oświadczenie prezydentów Stanów Zjednoczonych i Ukrainy wielkim pozytywem

komentarz
Ukrinform
Wielkim pozytywem, który otwiera nowe możliwości zacieśniania współpracy, jest wspólne oświadczenie o strategicznym partnerstwie Ukrainy i Stanów Zjednoczonych, podpisane przez prezydentów podczas spotkania w Waszyngtonie w zeszłym tygodniu - powiedział we wtorek podczas konferencji zorganizowanej przez Atlantic Council ambasador USA na Ukrainie (2003-2006) John Herbst, donosi korespondent Ukrinform.

„To (wspólne oświadczenie – przyp. red.), moim zdaniem, było wielkim pozytywem” – powiedział były starszy dyplomata, obecnie dyrektor Euroazjatyckiego Centrum Dean Patricio w Atlantic Council.

W tym kontekście podkreślił znaczenie zawarcia nowych umów między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi w dziedzinie bezpieczeństwa, a także energetyki i klimatu.

„Wspólne oświadczenie, ku mojemu miłemu zaskoczeniu, zawierało ostrą krytykę Nord Stream 2 z obu stron, a to jest ważne” – powiedział Herbst.

Ponadto, według niego, wspólne oświadczenie w sprawie partnerstwa strategicznego w pełni potwierdza znaczenie stosunków dwustronnych między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi.

Zauważył, że teraz obie strony mogą omawiać strategiczne podejścia w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony, gospodarki, energii itp. Tak więc, według niego, jest jeszcze wiele do zrobienia, ale „Wspólne Oświadczenie było dobrą okazją do rozwoju stosunków dwustronnych”.

Przypomnijmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył w zeszłym tygodniu roboczą wizytę w Stanach Zjednoczonych na zaproszenie prezydenta Joe Bidena. Po spotkaniu strony zatwierdziły Wspólne Oświadczenie w sprawie strategicznego partnerstwa między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi .

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-