Biden przyleci na Ukrainę, ale nie w tym roku – Kuleba

Biden przyleci na Ukrainę, ale nie w tym roku – Kuleba

Ukrinform
Prezydent USA Joe Biden odwiedzi Ukrainę, ale nie w tym roku, ponieważ praktyka dyplomatyczna nie przewiduje wymiany wizyt przez rok – powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba na antenie stacji telewizyjnej „Inter”, donosi korespondent Ukrinform.

„Nie mam wątpliwości, że prezydent doleci do środka Dniepru, przekroczy Dniepr, wyląduje w Boryspilu i przyjedzie do Kijowa. Ale ta wizyta nie będzie w tym roku, bo praktyka dyplomatyczna nie przewiduje wymiany wizyt tego szczebla w ciągu jednego roku” - powiedział.

Kuleba zaznaczył, że po wizycie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Stanach Zjednoczonych strona ukraińska i amerykańska skupią się na realizacji porozumień.

Przypomnijmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przebywał w Waszyngtonie z roboczą wizytą na zaproszenie prezydenta USA Joe Bidena.

Kuleba nazwał wizytę Zełenskiego w Waszyngtonie i jego szczerą rozmowę z Bidenem klasycznym przykładem wygranej dla obu stron.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-