Ukraina zabiega o umowy bezwizowe i strefę wolnego handlu ze Stanami Zjednoczonymi – Kuleba

Ukraina zabiega o umowy bezwizowe i strefę wolnego handlu ze Stanami Zjednoczonymi – Kuleba

Ukrinform
W negocjacjach z partnerami amerykańskimi Ukraina promuje ideę zawarcia umów o ruchu bezwizowym i strefie wolnego handlu ze Stanami Zjednoczonymi - powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba na antenie programu „Wolność słowa w ICTV”, donosi korespondent Ukrinform.

„Ciągle podnosimy kwestię ruchu bezwizowego z amerykańskimi partnerami. Mamy inną inicjatywę, którą zaproponowaliśmy Amerykanom – strefę wolnego handlu między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi, ponieważ chcemy wzmocnić naszą gospodarkę, a my wszyscy rozumiemy, że do walki potrzebne są pieniądze, a warto je zarabiać dzięki temu, że ma się silną gospodarkę, która pozwala tworzyć rezerwy, a następnie, tak jak Polska, wydawać je na obronę” – powiedział Kuleba.

Przypomnijmy, senatorowie amerykańscy z Partii Republikańskiej podczas briefingu w Kijowie opowiedzieli się za zawarciem umowy o wolnym handlu z Ukrainą.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-