MSZ pracuje nad formatami, które zaangażują Stany Zjednoczone w rozwiązanie konfliktu na wschodzie Ukrainy

MSZ pracuje nad formatami, które zaangażują Stany Zjednoczone w rozwiązanie konfliktu na wschodzie Ukrainy

Ukrinform
Stany Zjednoczone przyłączą się do ukraińskich wysiłków na rzecz zakończenia rosyjskiej agresji, a dyplomaci określają obecnie optymalne formaty zaangażowania amerykańskich partnerów w rozwiązanie konfliktu zbrojnego na wschodzie naszego kraju - powiedział minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba na antenie programu „Wolność słowa w ICTV”, donosi korespondent Ukrinform.

Szef ukraińskiej dyplomacji zauważył, że jednym z tematów poruszanych przez prezydenta Zełenskiego w Waszyngtonie był Krym i Donbas, a Stany Zjednoczone mogą zrobić więcej, aby pomóc Ukrainie wygrać tę wojnę i odeprzeć rosyjskie siły okupacyjne.

W tym kontekście przypomniał, że jesienią tego roku zostaną wznowione działania Komisji Partnerstwa Strategicznego Ukrainy i Stanów Zjednoczonych, gdzie będą omawiane kwestie bezpieczeństwa i gospodarki.

„Teraz nadszedł czas na cichą dyplomację, aby ustalić optymalne formaty (włączenia Stanów Zjednoczonych w rozwiązanie konfliktu zbrojnego na wschodzie Ukrainy), ale zapewnienie prezydenta Bidena, że Stany Zjednoczone będą uczestniczyć w dążeniach Ukrainy i naszych sojuszników do zakończenia rosyjskiej agresji było jasne. To gwarancja strategiczna, która wystarczy, by iść naprzód” – powiedział minister spraw zagranicznych.

Zapytany przez prezentera o odrzucenie pomysłu powołania specjalnego wysłannika USA na Ukrainę, Kuleba powiedział, że „w rzeczywistości wszystkie opcje pozostają otwarte”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-