Delegacja Kongresu USA zapewniła o gotowości dalszego wspierania Ukrainy - Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Delegacja Kongresu USA zapewniła o gotowości dalszego wspierania Ukrainy - Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Dmytro Kuleba przeprowadził rozmowy z przebywającą z roboczą wizytą na Ukrainie delegacją Kongresu Stanów Zjednoczonych pod przewodnictwem senatora Lindseya Grahama.

Strona amerykańska zapewniła wsparcie Ukrainy w przeciwdziałaniu rosyjskiej agresji i przeprowadzaniu przemian wewnętrznych - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych , donosi Ukrinform.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy podsumował wyniki udanej wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Stanach Zjednoczonych i zauważył, że przejście na nowy poziom partnerstwa ze Stanami Zjednoczonymi jest jednym z kluczowych zadań strategii polityki zagranicznej naszego kraju .

„Porozumienia osiągnięte podczas wizyty wyniosły partnerstwo strategiczne między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi na jakościowo nowy poziom, przede wszystkim w dziedzinie bezpieczeństwa, obrony, energetyki, inwestycji i wsparcia reform” – powiedział Kuleba.

Senator Lindsey Graham zauważył, że wspieranie Ukrainy w przeciwdziałaniu rosyjskiej agresji i przeprowadzaniu przemian wewnętrznych pozostaje jedną z kwestii jednoczących Demokratów i Republikanów.

„Ukraina jest ważnym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w demokratycznym świecie. Wspierając Ukrainę, bronimy demokracji ”- powiedział senator.

Graham zapewnił o gotowości Kongresu USA do dalszego wspierania Ukrainy w przywracaniu jej integralności terytorialnej, wzmacnianiu zdolności obronnych i realizacji ambitnych przemian wewnętrznych.

Strony osobno omówiły zagrożenia związane z Nord Stream-2 oraz kroki, jakie należy podjąć, aby uniemożliwić Rosji wykorzystanie energii jako broni geopolitycznej.

Kuleba zwracał szczególną uwagę na wyzwania bezpieczeństwa w regionie azowsko-czarnym, mówił o militaryzacji tymczasowo okupowanego przez Federację Rosyjską Krymu oraz utrudnianiu swobody żeglugi na Morzu Czarnym i Azowskim.

Minister spraw zagranicznych poinformował delegację Kongresu USA o rażących naruszeniach praw człowieka na tymczasowo okupowanym Krymie oraz o kolejnej fali nielegalnych przeszukań i zatrzymań na półwyspie. Wezwał kongresmenów USA do zwiększenia nacisku na Kreml, aby zaprzestał represji i natychmiast i bezwarunkowo uwolnił wszystkich nielegalnie przetrzymywanych ludzi.

W skład delegacji pod przewodnictwem Lindsey Grahama (Republikanina Południowej Karoliny) weszli senatorowie John Barrasso (Republikanin z Wyoming), Ben Sasse (Republikanin z Nebraski), Tommy Tuberville (Republikanin z Alabamy) i kongresman William Timmons.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-