Blinken podziękował Ukrainie za pomoc w ewakuacji ludzi z Afganistanu

Blinken podziękował Ukrainie za pomoc w ewakuacji ludzi z Afganistanu

Ukrinform
Sekretarz stanu USA Anthony Blinken, który przyłączył się do spotkania prezydentów Ukrainy i Stanów Zjednoczonych, podziękował Ukrainie za pomoc w ewakuacji ludzi z Afganistanu.  

Napisał o tym na Twitterze, donosi Ukrinform.

„Partnerstwo amerykańsko-ukraińskie jest silniejsze niż kiedykolwiek i jesteśmy zaangażowani w świetlaną i dostatnią przyszłość Ukrainy. Dziękuję Ukrainie za pomoc w ewakuacji zagrożonych w Afganistanie” – powiedział Blinken.

Sześć samolotów ewakuacyjnych przybyło na Ukrainę z Afganistanu, przywożąc ponad 650 Ukraińców, ich rodziny, zagranicznych dziennikarzy, międzynarodowych obrońców praw człowieka i osoby w niebezpieczeństwie.

Przypomnijmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przebywa w Waszyngtonie z roboczą wizytą. W środę prezydenci Ukrainy i Stanów Zjednoczonych spotkali się na około dwie godziny.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-