Biden zapewnił o silnym partnerstwie między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi

Biden zapewnił o silnym partnerstwie między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi

wideo
Ukrinform
Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Biden stwierdził, że partnerstwo między Stanami Zjednoczonymi a Ukrainą jest teraz silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Oświadczenie to złożył podczas spotkania z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim w Białym Domu, donosi korespondent Ukrinformu.

„Cieszę się, że mogę spotkać się z prezydentem Zełenskim w Białym Domu w Gabinecie Owalnym. Podczas obchodów 30. rocznicy niepodległości Ukrainy partnerstwo między naszymi krajami stało silniejsze niż kiedykolwiek i stanie się jeszcze silniejsze. Ukrainę i Stany Zjednoczone łączą wspólne wartości i jesteśmy również zaangażowani w osiągnięcie naszego długoterminowego celu, aby Europa była holistyczna, wolna i pokojowa” – powiedział Biden.

Przypomnijmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przebywa w Waszyngtonie z roboczą wizytą. W środę prezydenci Ukrainy i Stanów Zjednoczonych spotkali się na około dwie godziny.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-