Zełenski - Spotkanie z Bidenem odbyło się w normalnej męskiej atmosferze

Zełenski - Spotkanie z Bidenem odbyło się w normalnej męskiej atmosferze

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że spotkanie z przywódcą USA Joe Bidenem odbyło się w produktywnej, choć nie zawsze „słonecznej” atmosferze i pokazało zainteresowanie stron dialogiem i jego rezultatami.

Powiedział to podczas konferencji prasowej w Waszyngtonie, donosi korespondent Ukrinform.

„Fakt, że zamiast jednej godziny spotkanie trwało dwie godziny świadczy o tym, że strony są zainteresowane tym dialogiem. Uważam, że generalnie spotkanie odbyło się w normalnej, produktywnej, nie zawsze w słonecznej atmosferze, ale była to normalna męska rozmowa.” , – zauważył Zełenski.

Zapytany o to, jakie problemy „wywołują chmury”, prezydent odpowiedział: „Chmury nie wychodzą, po prostu nie ma czasu na rozpraszanie się słońcem, trzeba działać i iść do przodu”.

Głowa państwa przyznał też, że od prezydenta USA usłyszał tylko miłe słowa i zrozumienie złożoności sytuacji.

Jak powiedział Zeleński, Biden odnotował „wielkie kroki” w reformach na Ukrainie, zwłaszcza w reformach ziemskich i sądowniczych. Ponadto Zełenski powiedział, że „każdy widzi zmiany infrastrukturalne na Ukrainie”.

„Nie było absolutnie żadnego aspektu, ani słowa negatywu, od Stanów Zjednoczonych do Ukrainy, do mnie osobiście, do mojego zespołu, do Biura Prezydenta” – podkreślił prezydent.

Przypomnijmy, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przebywa w Waszyngtonie z roboczą wizytą. W środę prezydenci Ukrainy i Stanów Zjednoczonych spotkali się na około dwie godziny.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-