Zełenski - Ukraina liczy na gwarancje USA w kwestii Nord Stream 2

Zełenski - Ukraina liczy na gwarancje USA w kwestii Nord Stream 2

Ukrinform
Ukraina liczy na gwarancje ze strony Stanów Zjednoczonych w przypadku ukończenia i uruchomienia Nord Stream-2 - powiedział dziennikarzom prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski po przedstawieniu ukraińskiego programu transformacji Ukrainy.

"Jeżeli zostanie zrealizowany, to będziemy jeszcze walczyć - kiedy będzie działać..." - powiedział Prezydent - Jeśli się uda, omówimy konkretne rzeczy i gwarancje."

Zapytany przez reporterów, czy chodzi o sankcje, odpowiedział: „Tak, mam na myśli sankcje ”.

Zaznaczył też, że w Waszyngtonie przeprowadził rozmowy z minister energetyki Jennifer Granholm i podpisał ważne memorandum między Energoatom i Westinghouse electric w sprawie wspólnej budowy elektrowni jądrowej Chmielnicki. Według niego Stany Zjednoczone inwestują w ukraińską energię od 5 do 30 miliardów dolarów.

Przypomnijmy, prezydent Wołodymyr Zełenski przebywa w Waszyngtonie z roboczą wizytą na zaproszenie prezydenta USA Joe Bidena.

Negocjacje między głowami państw zaplanowano na 1 września.

Wizyta ma się zakończyć w niedzielę 5 września.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-