Ukraina widzi kilka modeli na zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w format normandzki

Ukraina widzi kilka modeli na zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w format normandzki

Ukrinform
Ukraina rozważa kilka modeli zaangażowania Stanów Zjednoczonych w format normandzki w celu pokojowego rozwiązania sytuacji we wschodniej Ukrainie - powiedział o tym prezydent Wołodymyr Zełenski, przedstawiając program transformacji Ukrainy w George Washington Estate Museum pod stolicą USA.

„Poważnie myślimy o tym, jak zbudować format normandzki dla pokojowego rozwiązania. Zaprosiliśmy Stany Zjednoczone do udziału w kilku modelach i zastanawiamy się, jak zrobić to poprawnie i bezpiecznie dla regionu”.” – powiedział Zełenski i dodał, że sprawa Ukrainy to „nie tylko kwestia Ukrainy”. Dotyczy całego regionu, w tym Mołdawii, krajów bałtyckich i niepodległości Białorusi.

"Nie tylko Ukraina, ale wszyscy powinni być zainteresowani znalezieniem odpowiedzi na te pytania" - powiedział prezydent.

Po prezentacji powiedział dziennikarzom, że poruszy tę kwestię w rozmowach z prezydentem Joe Bidenem.

Przypomnijmy, prezydent Wołodymyr Zełenski przebywa w Waszyngtonie z roboczą wizytą na zaproszenie prezydenta USA Joe Bidena.

Negocjacje między głowami państw zaplanowano na 1 września.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-