Między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi zostaną ustanowione bezpieczne linie komunikacyjne

Między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi zostaną ustanowione bezpieczne linie komunikacyjne

Ukrinform
Ukraina i Stany Zjednoczone podpisały porozumienie o ustanowieniu bezpiecznej linii komunikacji.

Dokument został podpisany w Waszyngtonie między Administracją Państwowej Służby Łączności Specjalnej i Ochrony Informacji Ukrainy a Departamentem Stanu Stanów Zjednoczonych Ameryki, informuje Ukrinform powołując się na stronę internetową prezydenta.

„Dokument przewiduje istnienie bezpiecznej linii komunikacji, zapewnia stabilny specjalny kanał komunikacji między Ukrainą a Stanami Zjednoczonymi, pokazuje zachowanie i wzmocnienie dwustronnego zaufania między Kijowem a Waszyngtonem" - czytamy w oświadczeniu.

Ponadto osiągnięte porozumienie leży we wspólnym ukraińsko-amerykańskim interesie umacniania pokoju i bezpieczeństwa międzynarodowego, przyczyniania się do zmniejszania zagrożeń i zwiększania efektywności funkcji zaangażowanych resortów rządowych.

Przypomnijmy, że wcześniej ministrowie obrony Ukrainy i Stanów Zjednoczonych Andrij Taran i Lloyd Austin podpisali międzyrządowe porozumienie o projektach w dziedzinie badań, rozwoju, prób i ocen.

Przypomnijmy, prezydent Wołodymyr Zełenski przebywa w Waszyngtonie z roboczą wizytą na zaproszenie prezydenta USA Joe Bidena.

Negocjacje między głowami państw zaplanowano na 1 września.

Wizyta ma się zakończyć w niedzielę 5 września.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-