Zełenski przyjechał z wizytą do Stanów Zjednoczonych

Zełenski przyjechał z wizytą do Stanów Zjednoczonych

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski i Pierwsza Dama Olena Zełenska przybyli do Waszyngtonu w ramach roboczej wizyty prezydenta Ukrainy w Stanach Zjednoczonych na zaproszenie Josepha Bidena - donosi Biuro Prezydenta, informuje Ukrinform.

„W programie wizyty jest spotkanie przywódców obu krajów w formacie twarzą w twarz oraz w rozszerzonej delegacji. Odbędzie się również szereg ważnych spotkań prezydenta Ukrainy z amerykańskimi wysokimi urzędnikami” - czytamy w oświadczeniu.

Planuje się, że przedstawiciele Ukrainy i Stanów Zjednoczonych podpiszą szereg dokumentów.

Biuro Prezydenta wyjaśnia, że program wizyty jest zaplanowany na kilka dni, obejmie szereg miast na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Przypomnijmy, oficjalna wizyta prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Waszyngtonie rozpoczyna się 31 sierpnia. 1 września przeprowadzi on rozmowy z prezydentem USA Joe Bidenem.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-