Ukraina i Libia wznawiają prace komisji międzyrządowej po 11-letniej przerwie

Ukraina i Libia wznawiają prace komisji międzyrządowej po 11-letniej przerwie

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba uzgodnił z premierem Libii Abdulem Hamid Dbeibah wznowienie w najbliższym czasie po 11-letniej przerwie prac Międzyrządowej Ukraińsko-Libijskiej Komisji Dwustronnej ds. Współpracy – informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy, donosi Ukrinform.

W rozmowie telefonicznej Kuleba podkreślił, że Ukraina konsekwentnie opowiada się za zachowaniem integralności terytorialnej i suwerenności Libii, w pełni popiera Rząd Jedności Narodowej i życzy powodzenia jego wysiłkom.

Z kolei Abdul Hamid Dbeibah pochwalił wysoki poziom profesjonalizmu ukraińskich pracowników służby zdrowia pracujących w Libii.

Kuleba zwrócił się do szefa libijskiego rządu z prośbą o jak najpełniejszą pomoc ukraińskim lekarzom w ich działalności zawodowej, przy zapewnieniu praw i bezpieczeństwa pracy.

Strony zgodziły się także zintensyfikować dialog polityczny między Ukrainą a Libią oraz wymieniły zaproszenia do składania wizyt.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwróciło uwagę, że w 2020 r. wielkość dwustronnej wymiany handlowej między Ukrainą a Libią wyniosła 371,3 mln dolarów. Obroty za pierwsze pięć miesięcy 2021 r. wyniosły 124,4 mln dolarów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-