Zełenski w Awdijewce przedstawił nowego dowódcę Połączonych Sił

Zełenski w Awdijewce przedstawił nowego dowódcę Połączonych Sił

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski przedstawił w Awdijewce nowego dowódcę Sił Połączonych Ołeksandra Pawluka.

Prezentacja odbyła się podczas wydarzeń z okazji Dnia Wyzwolenia miasta od rosyjskich wojsk okupacyjnych - relacjonuje korespondent Ukrinformu.

„W tym dniu i tutaj w obecności najwyższego kierownictwa państwa, dowództwa wojskowego, mieszkańców wolnej Awdijiwki chcę przedstawić nowego dowódcę Połączonych Sił Zbrojnych” – powiedział prezydent.

Przypomniał, że nowym dowódcą Wojsk Połączonych został mianowany kawaler Orderu Bohdana Chmielnickiego II i III stopnia, generał porucznikiem, oficer bojowy i, patriota Ukrainy Ołeksandr Pawluk.

Jednocześnie szef państwa podziękował za służbę byłemu przywódcy Wołodymyrowi Krawczenko.

„Wydaje mi się, że samo przedstawienie w taki dzień – dzień wyzwolenia naszego ukraińskiego miasta w Donbasie – jest dobrym znakiem, symbolem nadziei, że zapanuje wolne i spokojne życie we wszystkich innych tymczasowo okupowanych miastach i wsiach na wschodzie ukraińskiej suwerennej ziemi” – podkreślił Zełenski.

Według prezydenta, dziś Awdijiwka jest miastem na linii ognia, które wybrało linię wolności i rozwoju.

„Długo Awdijiwka była jednym z najgorętszych miejsc, a teraz pozostaje na czele naszej walki z rosyjską agresją. A tuż obok w strefie przemysłowej Awdijiwki, pomimo porozumienia, wybuchy i strzały nadal trwają. Dziś Awdijiwka to miasto na linii ognia, które wybrało linię wolności, linię rozwoju, linię naszego państwa, linię Ukrainy” – podkreślił prezydent.

Zełenski przypomniał, że tego dnia, 30 lipca, siedem lat temu, Awdijiwka została wyzwolona z rąk okupantów przez siły drugiego batalionu grupy taktycznej 93. Oddzielnej Gwardyjskiej Brygady Zmechanizowanej i ochotników „Prawego Sektora”.

Przypomnijmy, 28 lipca prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał dekrety odwołujące Wołodymyra Krawczenkę ze stanowiska dowódcy Sił Połączonych i powołujący Ołeksandra Pawluka.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-