W Parlamencie proponują pozbawienie obywatelstwa w przypadku uzyskania paszportu Federacji Rosyjskiej

W Parlamencie proponują pozbawienie obywatelstwa w przypadku uzyskania paszportu Federacji Rosyjskiej

Ukrinform
Deputowani złożyli do Rady Najwyższej projekt ustawy, która pozbawia Ukraińców obywatelstwa w przypadku dobrowolnego uzyskania paszportu Federacji Rosyjskiej.

Jak donosi Ukrinformu, projekt ustawy nr 5822 „O zmianie ustawy Ukrainy” o obywatelstwie Ukrainy „w sprawie automatycznej utraty obywatelstwa Ukrainy w przypadku dobrowolnego nabycia obywatelstwa agresywnego państwa – Federacji Rosyjskiej” został zarejestrowany w Parlamencie.

Tekst dokumentu nie został jeszcze opublikowany. Jednocześnie w rubryce „data i stan przejścia” podano, że projekt ustawy został przedłożony do rozpatrzenia kierownictwu Rady Najwyższej.

Autorami inicjatywy ustawodawczej są deputowany z frakcji „Solidarność Europejska” Mykoła Kniażycki, deputowana frakcji „Gołos” Natalia Pipa i bezpartyjna Oksana Sawczuk.

Przypomnijmy, na Ukrainie jest jedno obywatelstwo zgodnie z art. 4 Konstytucji .

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-