Zełenski zapowiedział sześć tematów, które poruszy podczas spotkania z Bidenem

Zełenski zapowiedział sześć tematów, które poruszy podczas spotkania z Bidenem

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski oczekuje znaczącego i owocnego spotkania z prezydentem USA pod koniec sierpnia i planuje omówić pokój na wschodniej Ukrainie, powrót Krymu, bezpieczeństwo Ukrainy, energię, rozwój gospodarczy i wsparcie dla reform.

Prezydent Ukrainy napisał o tym na Twitterze, informuje Ukrinform.

„Nie mogę się doczekać znaczącego i owocnego spotkania z prezydentem USA 30 sierpnia. Będziemy nadal omawiać ważne kwestie strategicznego partnerstwa między Ukrainą a USA – pokój w Donbasie, powrót Krymu, bezpieczeństwo Ukrainy, energia jako bezpieczeństwo wyzwanie, rozwój gospodarczy i wsparcie dla reform” – napisał Zełenski.

Kancelaria Prezydenta nakreśliła bardziej szczegółowo tematy, które zostaną poruszone podczas spotkania. Podkreślono, że w porządku obrad znalazły się kwestie bezpieczeństwa: przeciwdziałanie przedłużającej się agresji Rosji na Ukrainę, pogarszająca się sytuacja w regionie Morza Czarnego i wschodniej Ukrainy, deokupacja Krymu, wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego Ukrainy i Europy w ogóle, współpraca wojskowa i wojskowo-obronna między Ukrainą a USA. Kijów zamierza także dyskutować o projekcie Nord Stream-2 jako o wyzwaniu dla bezpieczeństwa Ukrainy i regionu.

„Z niecierpliwością czekamy na konkretne porozumienia w sprawie pogłębienia strategicznego partnerstwa między naszymi krajami we wszystkich priorytetowych obszarach współpracy i koordynacji ambitnego pakietu wspólnych projektów i inicjatyw w dziedzinie bezpieczeństwa i obrony, handlu, inwestycji, energii, klimatu, rolnictwa, infrastruktura i transformacja cyfrowa.”, czytamy w komunikacie na stronie internetowej PO.

Przypomnijmy, prezydent USA Joe Biden zaprosił prezydenta Zełenskiego do odwiedzenia Białego Domu podczas niedawnej rozmowy telefonicznej na początku czerwca. Do tej pory strony uzgadniały terminy wizyty ukraińskiej głowy państwa w Waszyngtonie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-