Delegacja duńska z wizytą w punkcie kontrolnym „Zołote

Delegacja duńska z wizytą w punkcie kontrolnym „Zołote"

zdjęcie
Ukrinform
Delegacja Królestwa Danii pod przewodnictwem Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Królestwa Danii Ole Egberga Mikkelsena zapoznała się z sytuacją bezpieczeństwa w rejonie Operacji Połączonych Sił oraz spotkała się z przedstawicielami duńskiej grupy „Demining” - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

„W dniach 19-20 lipca delegacja Królestwa Danii pod przewodnictwem Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Królestwa Danii Ole Egberga Mikkelsena odwiedziła obszar Operacji Połączonych Sił w celu zapoznania się z sytuacją bezpieczeństwa” – napisano.

Odnotowano, że duńscy politycy spotkali się z zastępcą dowódcy Sił Połączonych generałem dywizji Eduardem Moskalowem i odwiedzili punkt kontrolny „Zołote", gdzie zapoznali się z infrastrukturą i możliwościami jego działań. Uczestnicy spotkania odwiedzili także stanowisko dowodzenia i obserwację jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy, realizującej zadania w ramach Sił Połączonych.

„Bardzo się cieszę, że mogę odwiedzić linię demarkacyjną i zobaczyć wszystko na własne oczy. To „forpoczta” spokojnego życia, „forpoczta” demokracji. Chronicie bezpieczeństwo Europy, więc jeśli jesteście w niebezpieczeństwie, my też nie możemy być bezpieczni. Bardzo się cieszę, że mogę was wszystkich poznać, dowódców i żołnierzy. Moja szczera wdzięczność za to, co robicie”- cytuje służba prasowa ambasadora Danii.

Ponadto delegacja spotkała się z przedstawicielami Ługańskiej Obwodowej Administracji Cywilno-Wojskowej. Szef ukraińskiej strony SCKK gen. dyw. Serhij Sałkucan z kolei zapoznał gości z łamaniem zawieszenia broni przez rosyjskie siły okupacyjne.

Na zakończenie wizyty Ole Egberg Mikkelsen spotkał się z przedstawicielami „Danish Demining Group”. Razem odwiedzili obszary, w których teren jest oczyszczany z materiałów wybuchowych.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-