Biden potwierdził poparcie dla Ukrainy podczas spotkania z Putinem

Biden potwierdził poparcie dla Ukrainy podczas spotkania z Putinem

Ukrinform
Prezydent USA Joe Biden potwierdził, że kwestia ukraińska była omawiana podczas spotkania z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem w Genewie, a Stany Zjednoczone zadeklarowały niezachwiane poparcie dla Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji.

Szef Białego Domu powiedział o tym podczas konferencji prasowej po rozmowach w środę, informuje Ukrinform.

„Poinformowałem Go o niesłabnącym poparciu USA dla suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Zgodziliśmy się kontynuować wysiłki dyplomatyczne w ramach Porozumień mińskich” – powiedział Biden i dodał, że rozmawiał z Putinem o sytuacji praw człowieka w samej Rosji, kwestiach cyberbezpieczeństwa, stabilności strategicznej oraz stanowisku USA w sprawie wydarzeń na Białorusi. Ponadto podczas szczytu poruszono kwestie związane z Syrią, Iranem, Afganistanem, regionem Arktyki itp.

„Bardzo ważne było, aby spotkać się osobiście, aby nie było błędnych przekonań na temat tego, o czym chciałem porozmawiać” – powiedział Biden.

Przypomnijmy, w środę 16 czerwca w Genewie odbył się szczyt USA-Rosja z udziałem prezydentów Joe Bidena i Władimira Putina.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-