Stoltenberg rozmawiał z Zełenskim przed szczytem NATO

Stoltenberg rozmawiał z Zełenskim przed szczytem NATO

Ukrinform
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg rozmawiał telefonicznie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim przed szczytem Sojuszu.

Jak donosi Ukrinform zostało to odnotowane na Twitterze Stoltenberga.

„Rozmawiałem z prezydentem naszego szacownego partnera – Ukrainy – Wołodymyrem Zełenskim. Rozmawialiśmy o zbliżającym się szczycie NATO, sytuacji bezpieczeństwa w regionie i niedopuszczalnym wzroście rosyjskich sił zbrojnych. Podkreśliłem nasze stałe wsparcie polityczne i praktyczne oraz zachęcałem do kontynuowania reform”- napisał Stoltenberg.

Przypomnijmy, podczas szczytu NATO w Bukareszcie w 2008 roku zdecydowano, że Ukraina i Gruzja będą członkami NATO, a krokiem w tym kierunku powinien być Plan Działań na rzecz Członkostwa. Wciąż nie ma konsensusu wśród państw NATO w sprawie zapewnienia MAP dla obu krajów. Doradzono tylko Ukrainie i Gruzji kontynuowanie reform i czekanie na „właściwy” moment polityczny.

Ukraina uzyskała członkostwo w Programu Rozszerzonych Możliwości NATO 12 czerwca 2020 roku.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-