Ukraina i Stany Zjednoczone skoordynowały swoje stanowiska w przededniu spotkania Bidena z Putinem

Ukraina i Stany Zjednoczone skoordynowały swoje stanowiska w przededniu spotkania Bidena z Putinem

Ukrinform
Stanowiska USA i Ukrainy zostały skoordynowane przed spotkaniem prezydentów USA i Rosji Joe Bidena i Władimira Putina.

Dotyczy to również szczytu NATO i innych czerwcowych szczytów – powiedział odpowiedzialny za politykę zagraniczną zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Andrij Sybiha, informuje Ukrinform w odniesieniu do „RBK-Ukraina”.

Według niego dla Ukrainy ważna jest większa przewidywalność i większe poszanowanie prawa międzynarodowego w polityce globalnej.

„Taki wynik będzie korzystny nie tylko dla nas, ale także dla wszystkich uczestników stosunków międzynarodowych, jeśli ten wynik zostanie osiągnięty w rozmowach amerykańsko-rosyjskich” – powiedział Sybiha.

Według zastępcy szefa BP Stany Zjednoczone wspierają suwerenność i integralność terytorialną oraz bezpieczeństwo Ukrainy i na tej podstawie będą omawiać wszystkie tematy, które mają wpływ na interesy Ukrainy.

„Kwestia „obaw” Ukrainy w związku z tymi negocjacjami jest błędna – dodał Sybiha.

Przypomnijmy, 7 czerwca Zełenski i Biden przeprowadzili rozmowę telefoniczną, którą, jak podkreślono w Białym Domu, zaplanowano jako komunikację z ukraińskim przywódcą przed podróżą Bidena do Europy i spotkaniem z Putinem w Genewie.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-