Ukraina śledzi za statkami przekraczającymi granicę z Białorusią

Ukraina śledzi za statkami przekraczającymi granicę z Białorusią

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Aby zapewnić przestrzeganie zasad reżimu na kontrolowanych obszarach przygranicznych, Państwowa Służba Graniczna Ukrainy monitoruje ruch obcych statków przekraczających granicę Ukrainy z Białorusią na rzekach Prypeć i Dniepr napisała PSGU, donosi Ukrinform.

„Statkom towarzyszą łodzie patrolowe agencji granicznej i są kontrolowane przez patrole graniczne, w tym z miejsc trwałej służby” – czytamy w oświadczeniu.

Należy zauważyć, że wjazd statków na terytorium Ukrainy odbywa się zarówno w celu tranzytu przez terytorium naszego państwa, jak i ruchu do portów ukraińskich.

Straż graniczna oddziałów Żytomierza i Czernihowa po spotkaniu z obcym statkiem stale monitoruje jego ruch i eskortę. Ponadto do działań kontrolnych przystępują siły 10. oddzielnego oddziału reagowania operacyjnego „DOZOR”, które są na wzmacnianiu tej części granicy.

„W przypadku zatrzymania statku na noc, straż graniczna podejmuje działania mające na celu utrzymanie reżimu granicznego na swoim obszarze postojowym” - czytamy w raporcie.

Straż graniczna również aktywnie wykorzystuje bezzałogowe statki powietrzne do kontroli ruchu statków.

PSGU podkreśliła, że nie zezwala się na cumowanie statków na trasie tranzytowej, jak również prowadzenie działań związanych z załadunkiem lub rozładunkiem.

Jak poinformował szef Państwowej Służby Granicznej Serhij Deineko, Ukraina będzie nadal zwiększać system ochrony granic w pobliżu Białorusi.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-