Na spotkaniu Bidena z Putinem będzie poruszana kwestia sankcji

Na spotkaniu Bidena z Putinem będzie poruszana kwestia sankcji

Ukrinform
Na zbliżającym się spotkaniu prezydentów Stanów Zjednoczonych i Rosji w Genewie Biden będzie próbował zmusić Putina do przestrzegania prawa międzynarodowego – powiedział szef ukraińskiej delegacji do Trójstronnej Grupy Kontaktowej Leonid Krawczuk na antenie stacji telewizyjnej „Dom”, donosi Ukrinform.

„Myślę, że zostanie poruszonych szereg spraw. A jedną z nich, jak zaznaczył sam prezydent Biden, będzie stworzenie dla Rosji takich warunków relacji ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki, z Europą, które zmusić Rosję do przestrzegania norm prawa międzynarodowego"- zauważył polityk.

Stwierdził, że dziś Rosja faktycznie odmawia przestrzegania międzynarodowych norm i zachowuje się agresywnie – i to nie tylko wobec Ukrainy.

„Rosja ingeruje w wybory w różnych krajach, zatruwając ludzi w różnych krajach, czyli zachowując się bardzo agresywnie i ignorując normy i zasady obowiązujące w cywilizowanym świecie” – podkreślił były prezydent.

Według niego Biden zagrozi Putinowi zwiększonymi sankcjami, jeśli Rosja nie wróci do cywilizowanego obszaru stosunków międzynarodowych: „Myślę, że Biden na pewno poruszy tę kwestię z Putinem i powie mu coś takiego: jeśli Rosja nie zastosuje się do międzynarodowych norm, zostaną zastosowane odpowiednie środki wpływu. Chodzi przede wszystkim o sankcje, które można rozszerzyć i zintensyfikować. To znaczy, że ten temat będzie poruszany”.

Ponadto, jego zdaniem, na szczycie zostaną omówione kwestie „gorących miejsc” w różnych regionach świata.

„To Bliski Wschód, inne kraje i inne regiony, w których są poważne konflikty” – podsumował szef ukraińskiej delegacji do TCG.

Przypomnijmy, prezydent USA Joe Biden będzie przebywał w Europie w dniach 10-16 czerwca. Weźmie udział w szczycie G7 w Wielkiej Brytanii, a także w szczytach NATO i USA-UE w Brukseli. Biden i Putin spotkają się w dniach 15-16 czerwca w Genewie w Szwajcarii.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-